EKSPLOZJA KOLORÓW, CZYLI KOBIECOŚĆ PO CHORWACKU

Nie za odważnie z tą czerwienią na ustach? Po co Ci takie dziury w spodniach? Farba? Dziewczyno, nie niszcz sobie włosów!

Otoczenie nie jest dla kobiet zbyt łaskawe. Każdy stara się zaskoczyć coraz to nowszą definicją piękna. Niekończące się dyskusje w poszukiwaniu balansu między naturalnością a sztuką makijażu – dążenie do ideału może przyprawić o zawrót głowy. Tymczasem w Chorwacji…

efekt-kontrastu-chorwatka-diana

Mogłoby się zdawać, że blond jest wśród Chorwatów czymś egzotycznym. Nic bardziej mylnego. Blond farba na włosach Chorwatek to rzecz bardzo typowa (a jak pięknie komponuje się z ciemnymi oczami… bajka!). Chorwatki w ogóle dużo eksperymentują z fryzurami. Znamy dziewczynę, która co tydzień witała nas z innym kolorem na głowie (i to tak konkretnie – z blondu w czerń, a po drodze jeszcze odcienie czerwieni). Co więcej, rzadko szukają wsparcia u fryzjerów (po naszych doświadczeniach nawet potrafimy to zrozumieć -> relacja z wizyty u chorwackiego fryzjera ;)).

efekt-kontrastu-diana

Chorwatki potrafią łączyć ubrania i dodatki. Jeansy, biały t-shirt – klasyczne zestawienie, które z odrobiną jaskrawej żółci może zdziałać cuda… I one o tym wiedzą.

efekt-kontrastu-diana-chorwatka

efekt-kontrastu-diana-cokarić

Warkocze, koki, loki. Chorwatkom niestraszne są żadne zabiegi. Ich włosy muszą znieść każdą zachciankę (chyba że natura obdarowała je dość hojnie).

Dziewczyny mają też niezły pazur. Tipsy, hybryda… Znają wszystkie definicje.

efekt-kontrstu-kristina

efekt-kontrastu-kristina-chorwatka

efekt-kontrastu-chorwatka-kristina

efekt-kontrastu-kristina-blažinčić

Kolory i jeszcze więcej kolorów. Szminka to dodatek obowiązkowy (uczelnia, praca, wyjście na zakupy – nieważne dokąd zmierzasz, usta musisz uraczyć intensywną barwą). Ma to swój urok, dlatego już po pierwszym Erasmusie z uwagą odrobiłyśmy lekcje i wyposażyłyśmy swoje kosmetyczki w najtrwalsze pomadki.

efekt-kontrastu-katarina

Odnosimy wrażenie, że Polki są ostrożniejsze w doborze ubioru. Chyba mamy w sobie mniej ekstrawagancji i zwykle wybieramy bardziej stonowane kolory. Chorwatki wręcz przeciwnie – im więcej, tym lepiej. Katarina (a właściwie Kasia, bo ma również polskie pochodzenie : ) jest tego idealnym przykładem. Jej uwagę zwykle przyciągają te najbardziej błyszczące dodatki. Jeśli ma wybrać buty (ba! torebkę czy telefon również) to zazwyczaj odwiedza półki, na których znajdzie przede wszystkim złote egzemplarze.

efekt-kontrastu-katarina-chorwatka

efekt-kontrastu-chorwatka-katarina

efekt-kontrastu-katarina-benić

Mocne rysy, precyzyjny makijaż, regularne wizyty u kosmetyczki… Chorwacja to raj dla miłośników odważnych i pewnych siebie kobiet.

~Magdalena S., Aleksandra N.